Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER "programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.
Slajd Rytro Slajd Łabowa Slajd Muszyna Slajd Nawojowa Slajd Piwniczna Slajd Krynica

BEZPŁATNE DORADZTWO W BIURZE LGD!!

Informujemy, że każdy z Wnioskodawców może skorzystać z bezpłatnego doradztwa w Biurze LGD Perły Beskiu Sądeckiego. 

Bezpłatne doradztwo udzielane jest w formie

 

 

indywidualnej (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30); 

telefonicznej:  18 44 97 135, 603 114 489 w godzinach pracy biura lub 

e-mailowej: biuro@perlybeskidu.pl 

 

        

Z uwagi na duże zainteresowanie usługą doradztwa prosimy wcześniej umawiać się na określoną godzinę do konsultacji z pracownikiem Biura LGD. Regulamin Doradztwa - pobierz

Galeria

 16 grudnia 2017 roku nasze Stowarzyszenie LGD Perły Beskidu Sądeckiego we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie zorganizowało po raz pierwszy na tym terenie "Międzynarodową prezentację stołów wigilijnych".

Wszystkich gości tradycyjnym opłatkiem przywitał Prezes Stowarzyszenia - Pan Zbigniew Jeremenko wraz z Dyrektorem MGOK-u Panią Izabelą Bajorek.
Uczestnicy z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii przygotowali pyszne regionalne potrawy wigilijne. Można było degustować smakołyki ze wszystkich tych państw.
Stowarzyszenia pań z Młodowa Głębokiego, Muszynki, Berestu, Rytra i Pani Adrianna Kostrzewa z Krynicy - reprezentanci Polski,  częstowały pierniczkami, gołąbkami, zupą grzybową, ciastami z makiem, kapustą wigilijną i wielu innymi bardzo smacznymi potrawami.
Była też podłaźniczka, własnoręcznie wykonane bombki, przepiękne dekoracje bożonarodzeniowe na białych obrusach oraz stare kolędy w wykonaniu Pań ze Stowarzyszenia w Młodowie Głębokim. Przygrywały również kapela z Krynicy Zdroju oraz Zespól Pieśni i Tańca "Muszyniacy" z Muszyny. Zagranicę reprezentował  tym razem zespól "Plavcanka" ze Słowacji. Wspólne kolędowanie tych wszystkich zespołów było niesamowitym przeżyciem dla wszystkich gości.
Przedstawiciele z Rumunii  z miast: Sanzieni,Sinteu, Camaru i Sanioba, ze Słowacji: z Kosic, Hrasovika, Jakloviec i Fóny oraz z Węgier: z Szentpeterszeg, Fuzerradvanov, Regecu i Mogyoróska również częstowali swoimi rodzimymi specjałami. To wszystko składało się na wyjątkowo sympatyczną atmosferę.
Organizatorzy, reprezentanci z wszystkich krajów oraz biorący udział w tej imprezie goście,  jednogłośnie wyrazili chęć udziału w takich samych prezentacjach.
Tak więc.....do zobaczenia w grudniu 2018 roku w Muszynie.

Fotogaleria

15 grudnia 2017 r. w sali Hotelu Perła Południa odbyła się międzynarodowa konferencja pn. "Wielokulturowość krain pogranicza Wyszehradu".

Gościli u nas członkowie zespołów regionalnych, stowarzyszeń, władz powiatowych, gminnych i kościelnych- zarówno z Polski, jak i zagranicy.
Uczestniczyli przedstawiciele ze słowackich, węgierskich i rumuńskich LGD-ów oraz goście z Czech.
Nasze LGD przygotowało prezentację o naszych działaniach w PROW w latach 2007 - 2013 oraz prezentację o organizowanym w latach 2010 - 2016 "Wyszehradzkim Festiwalu Kultur".
Wykład na temat różnorodności kulturowej i religijnej z obszaru LGD Perły Beskidu Sądeckiego- o Łemkach - przedstawił  Ks.Piotr Pupczyk z Prawosławnej Parafii Św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Zdroju.
Natomiast o obrzędach i zwyczajach związanych z okresem bożnarodzeniowym opowiedziała Pani Zofia Skwarło- wieloletni choreograf Regionalnego Zespołu "Nawojowiacy" z Nawojowej.
Pani Zofia Skwarło opisała również regionalne stroje z terenu LGD-u oraz przygotowała niespodziankę dla gości - występ "drabów".
W ramach konferencji zwiedziliśmy również Ośrodek Edukacji Leśnej LKP w Roztoce Ryterskiej w Rytrze i posłuchaliśmy wykładu o walorach przyrodniczych naszego obszaru.
Konferencję zakończył przejazd "zielonym kuligiem" na Małą Roztokę w Rytrze i ognisko z kapelą.

Fotogaleria

LGD Perły Południa zorganizowała  w dnu 02 marca 2017 r. w sali konferencyjnej w Hotelu Perła Południa w Rytrze szkolenie  dla przedsiębiorców  z terenu gmin: Krynica Zdrój, Muszyna, Łabowa, Nawojowa, Piwniczna Zdrój i Rytro  planujących  rozwój działalności gospodarczej z wykorzystaniem dofinansowania  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - więcej

06 lutego w Starostwie Powiatu Nowosądeckiego,na zaproszenie Starosty Pana Marka Pławiaka - odbyło się spotkanie naszego Stowarzyszenia z członkami Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Na bazie przygotowanej prezentacji z naszych działań w latach 2006- 2013 Prezes Stowarzyszenia- Pan Zbigniew Jeremenko przedstawił historię naszego LGD, zasady finansowania oraz najważniejsze projekty zarówno w sferze infrastruktury, jak i działań kulturalnych czy współpracy międzynarodowej.

Fot. J.W.

LGD Perły Beskidu Sądeckiego w dniu 12 października 2016 r. zorganizowała szkolenie dla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Już po raz piąty spotkaliśmy się w muzyczno- tanecznej grupie zespołów z czterech państw: Czech, Polski, Słowacji Wegier.                                        

V Jubileuszowy Wyszehradzki Festiwal Kultur organizowany przez nasze Stowarzyszenie odbył się 18 września 2016r. w Nawojowej.

Lokalna Grupa Działania Perły Beskidu Sądeckiego w ramach  V Jubileuszowego Wyszehradzkiego Festiwalu Kultur w Nawojowej  w dniu 18 września 2016 r. zorganizowała  stoisko informacyjno-promocyjne.

Lokalna Grupa Działania Perły Beskidu Sądeckiego gościła na "Łabowskiej Jesieni" w Łabowej  w dniu 11 września 2016 r.  poprzez organizację stoiska informacyjno-promocyjnego.

« poprzednia 1 2 3 następna »