Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER "programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.

 
 ANKIETA  dotycząca  jakości  udzielonego doradztwa  przez  pracowników  Biura  Lokalnej  Grupy  Działania  Perły  Beskidu  Sądeckiego

 

Ochrona Danych Osobowych - Ogólna klauzula informacyjna

 

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA LGD
ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW
ANKIETA DLA BENEFICJENTÓW

Bezpłatne doradztwo

Informujemy, że każdy z Wnioskodawców może skorzystać z bezpłatnego doradztwa w Biurze LGD Perły Beskidu Sądeckiego. Regulamin Doradztwa (aktualizacja 14.02.2020 r.) - pobierz

PRACE NAD LSR NA LATA 2023-2027

\

 

 

 

LGD Perły Beskidu Sądeckiego na Festiwalu Pierogów na Węgrzech - 27.08.2016 r.

27 sierpnia 2016 roku na zaproszenie Burmistrza Fuzerradvanov na Węgrzech-Pana Pal Pandaka oraz w ramach współpracy z LGD MasOpal z Koszyc na Słowacji mieliśmy przyjemność  brać udział w Festiwalu Pierogów w Fuzerradvanach.

Nasze Stowarzyszenie od strony kulinarnej reprezentowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łomnica-Zdrój „Łomniczanie” z naszym produktem lokalnym „pierogami  łomnicańskimi”. Konkurencja była duża , międzynarodowa, ale bardzo sympatyczna. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników specjalne stoiska z pełnym wyposażeniem oraz zaprosili wielu degustatorów. Specjalna Komisja składająca się z trzech węgierskich kucharzy smakowała i oceniała wszystkie przygotowane pierogi. Liczył się przed wszystkim smak , ale również sposób podania. Tak więc na stoiskach królowały nie tylko pierogi, ale również piękne stroje ludowe uczestników oraz rekwizyty przeniesione ze  starych ludowych wystrojów kuchennych.                    

Sumując… nasze pierogi  łomnicańskie zajęły I miejsce w kategorii pierogów zagranicznych. II miejsce zajęły pierogi wykonywane przez Koło Gospodyń z Ptaszkowej a III miejsce pierogi zespołu z Plavca na Słowacji.  Każde z wykonanych pierogów – zarówno z Węgier, Słowacji jaki Polski ,były inne -  ale ich smak wspominamy do dzisiaj.

Poniżej fotorelacja

Fot. J.W.