Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER "programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.
Slajd Rytro Slajd Łabowa Slajd Muszyna Slajd Nawojowa Slajd Piwniczna Slajd Krynica

BEZPŁATNE DORADZTWO W BIURZE LGD!!

Informujemy, że każdy z Wnioskodawców może skorzystać z bezpłatnego doradztwa w Biurze LGD Perły Beskiu Sądeckiego. 

Bezpłatne doradztwo udzielane jest w formie

 

 

indywidualnej (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30); 

telefonicznej:  18 44 97 135, 603 114 489 w godzinach pracy biura lub 

e-mailowej: biuro@perlybeskidu.pl 

 

 

 

UWAGA: Z uwagi na duże zainteresowanie usługą doradztwa prosimy wcześniej umawiać się na określoną godzinę do konsultacji z pracownikiem Biura LGD. Doradztwo świadczone jest poza okresem trwania naborów wniosków. Regulamin Doradztwa (aktualizacja 14.02.2020 r.) - pobierz

Wójt Łabowej Pan Marek Janczak - konstruktor ekomobilnych pojazdów i urządzeń.

O jego specyficznej pasji zrobiło się głośno  jakiś czas temu, za sprawą  reportażu  o ogólnopolskim zasięgu, gdzie został przedstawiony, jako jedyny Wójt w Polsce, który  dojeżdża do pracy jednym ze swoich ekomobili – pojazdów  napędzanych energią przyjazną środowisku. Pasję swoją  dzieli z synami, a plany konstruowania ekomaszyn, urządzeń i mobilów ogranicza tylko wyobraźnia. Takie połączenie innowacyjności z codziennością,  ma bardzo duże przedłożenie na pokazanie ekologicznych rozwiązań, służących docelowo nam  wszystkim, wszak takie pojazdy elektryczne nie emitują  zanieczyszczeń do środowiska, co w naszym turystycznym i  prozdrowotnym obszarze ma bardzo duże znaczenie.

LGD na etapie  konstruowania Lokalnej Strategii i Rozwoju na lata 2014-2020 wykorzystała taki zasób lokalny i zgodnie z założeniami chce  utworzyć Grupę Eko-Mobilnych Maniaków, którzy być może  staną się wielkimi wynalazcami technologii przyjaznej środowisku. W przyszłym roku planowane są szkolenia dla osób zainteresowanych rozwijaniem takiej pasji. Docelowo będą preferencje, dla osób, które ukończą takie szkolenia   na założenie działalności gospodarczej.

Pan Wójt Marek Janczak nadal pracuje nad wdrażaniem swoich   ekologicznych pomysłów, tworząc coraz to bardziej zaawansowane przyjazną  technologią  pojazdy i urządzenia. Z pewnością  znajdzie naśladowców, którzy w ramach organizowanych przez LGD szkoleń będą mogli skorzystać z jego wiedzy i pomocy w zakresie  technologii konstrukcji  ekomobili.

W ostatnim czasie ukazał się artykuł  o nietypowej pasji Pana Marka Janczaka.  Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią  – link do artykułu.